Fare İlaçlama

Fareler evlerde istenmeyen haşerelerin başında gelir. Hem görünümleri hem de verdiği zararlar ile insanların canları oldukça sıkarlar. Elastiki vücut yapıları nedeni ile en ufak delikten bile kolayca ev ve iş yerlerine girebilirler.

Pis alanlarda yaşadıkları için bu alanlardan evlere çok kolay mikrop ve bakteriyi taşırlar. İnsan sağlığı yönünden ciddi problemler yaşanmasına neden olan fareleri yaşam alanlarından uzaklaştırmak için ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

Fare ilaçlama İstanbul
İstanbul Fare İlaçlama Hizmeti

Fareler yiyeceklere zarar verdikleri gibi kemirgen canlı olduklarından eşyaları kemirerek maddi kayıplar yaşanmasına da neden olurlar. Farelerin yaşam alanlarından kişisel olarak uzaklaştırmak zordur. Bilinçsizce yapılan mücadeleler hem vakit kaybı hem de maddi kayıp demektir.

Farelerden kurtulmak için kullanılan ilaçlar insanların sağlığını tehdit edebilmektedir. Hangi haşere türü olursa olsun kullanılan ilaçlar kimyasal maddelerdir. Profesyonel bir firma ve ekip tarafından doğru olarak uygulanması gerekmektedir.

Fare Biyolojisi ve Özellikleri

Fareler kemirgen canlılardır. Büyük kulakları, uzun kuyruğu ve sivri dişleri vardır. Fareler 3 cm ile 30 cm büyüklüğündeki canlılardır. 12 ile 300 gram ağırlığında olurlar. Kahverengi, siyah ya da gri renkte tüyleri bulunur. 45 cm kadar zıplayabilirler. 4 metre kadar yükseklikten atlayabilirler. Düz duvara bile tırmanabilirler.

Büyük olsalar bile çok kolay yaşam alanlarına girebilirler. Fareler memeli canlılardır. Doğurarak çoğalırlar. 2-3 yıl yaşarlar 10 yıl yaşayan türleri de bulunur. Tek seferde birden fazla yavru doğurdukları için kısa sürede bulundukları ortamda çoğalarak alanı istila ederler. 3 hafta ile 1 ay içerisinde doğum yaparlar. Tek seferde 13 yavruya kadar doğurabilirler. En çok bilinen türleri ev faresi, tarla faresi, lağım faresi ve çatı faresidir.

Yaşamlarını lağım, kanalizasyon gibi pis alanlarda sürdürürler. Yiyecek bulmak istediklerinde evlere ve iş yerlerine girerler. Bu alanlardan taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırarak insanların sağlığını ciddi olarak tehdit ederler.

Ot, tahıl, kök, sebze, meyve gibi yiyecekler ile beslenirler. Bu nedenle tahıl ambarlarında, tarlalarda ve evlerde bulunan yiyeceklere zarar verirler. Ayrıca masa, sandalye gibi mobilyaları da kemirirler.

Geceleri daha çok ortaya çıkarak beslenme ihtiyaçlarını giderirler. Günde 10-15 kez yemek yerler. Bu nedenle yuvaları da yeme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlara yakın kurarlar. Gezindikleri alanlara salya ve dışkılarını bırakırlar.

Ev ve iş yerlerinde görülen farelerden ve zararlarından kurtulmak için iyi bir ilaçlama firması ile iletişime geçmek gerekiyor.

Fare türleri nelerdir?

Fareler, memeli, kemirgen ve zeki canlılardır. Farelerin ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, tarla faresi, pamuk faresi, kanguru faresi, kör fare gibi farklı birçok türü bulunmaktadır. Fakat ülkemizde en çok görülen fare türleri fındık faresi, lağım faresi, çatı faresi ve tarla faresidir.

Fare nasıl ortamları sever?

Fareler sıcak ve sakin ortamları daha çok severler. Özellikle yiyeceklerin bulunduğu alanları istila ederler. Dağınık ve saklanabilecekleri alanların bulunduğu alanları da severler.

Fareler nasıl beslenir? Ne kadar çoğalır?

Fareler yemeği seven canlılardır. Hemen hemen her yiyecek maddesini tüketirler. Sebze, meyve, tohum, tahıl, kök, yaprak gibi yiyecekleri tükettikleri gibi aç kaldıklarında tahta olan her şeyi kemirebilirler. Çok sağlam dişleri vardır. Bazı türleri insanların kulak ya da burunlarını da kemirirler. Salgıladıkları salya morfin etkisi yaptığından insanlar ısırıldıklarını fark etmezler bile.

Fareler memeli ve sıcakkanlı canlılardır. Böcekler gibi yumurtlayarak değil doğurarak çoğalırlar. Bir yılda ortama 4 ya da 6 defa doğuran fareler tek seferde 6-13 adet yavru yapabilirler. Yavrular 30-35 gün sonra olgunlaşır ve bu sefer yavrular doğurabilirler. Bu şekilde hızlı üredikleri için kısa sürede çoğalırlar.

Fareler hangi hastalıkları bulaştırır?

Fareler lağım, kanalizasyon, çöp gibi pis alanlarda yaşarlar. Bu nedenle üzerlerinde bakteri ve mikrop barındırırlar. Yaşam alanlarına bu mikropları kolaylıkla taşıdıkları için insanların sağlığını ciddi oranda tehdit ederler.

Veba, hantavirüs, tifo, tifüs, humma, verem, alerjik reaksiyonlara neden olurlar. Hantavirüs farenin dışkısı ile pisliğinin koklanması ile bulaşır. Farelere zararı olmayan bu virüs insanlar için oldukça tehlikelidir. İnsanlarda baş dönmesi, kaslarda ağrı ve ateş yapabilmektedir.

Veba ise eskiden bu yana insanlara çok büyük zararı dokunan tehlikeli bir hastalıktır. Veba mikrobunu fareler pis alanlardan insanlara taşırlar. Veba insanların ölümüne yol açabilen ciddi bir hastalıktır. Ateş, titreme, burun kanaması, kan tükürme gibi etkileri bulunmaktadır.

Leptospiroz fare kalıntılarının toprak ve suya karışması ile insanlara bulaşmaktadır. Akciğerlerde kanamaya ve böbrek yetmezliğine yol açan bu hastalık insanların ölümüne yol açabilmektedir.

Verem mikrobu vücuda girdiğinde eklemler, beyin zarı, akciğer, böbrek gibi hayati organlar etkilenir. Tükürük ile bulaşan bu salgın hastalık öksürük ve hapşırma ile çok kolay bulaşabilmektedir.

Fareler ile Mücadele Yöntemleri

Farelerin yaşam alanlarında görülmeleri insanlara oldukça rahatsızlık verir. Taşıdıkları mikroplar nedeni ile insanlara hastalık bulaştıran kemirgenler ile mücadele etmek için mutlaka profesyonel bir fare ilaçlama firmasından destek almak olmalıdır.

Fare ile mücadele etmek gerçekten zordur. Kişisel olarak kurulan fare kapanları ya da yapışkan jeller farelerden kurtulmak için etkili olmayacaktır. Serpilen zehirli yemler evde bulunan evcil hayvanlar, çocuklar için de zararlı olacaktır.  Çünkü fareler hızlı üreyen ve akıllı memeli canlılardır.

Fareler ile mücadele etmek için ilaçlama firması 3 farklı yöntem kullanmaktadır. Bunlardan ilki ve en etkilisi fare istasyonlarının kurulmasıdır. Fare istasyonlarının içerisine kemirgenlerin tüketebileceği zehirli tahıllar koyulmaktadır.

Koyulan kutuların uçları farenin kolayca geçebileceği kadar açıktır. İstasyonun içerisine giren ve yemi yiyen fare yuvasına giderek ölür. Ölen fareyi diğer kemirgenler yediklerinde onlarda etkilenir ve onlarda ölürler. Bu kısır döngü hep devam eder.

Farelerden kurtulmak için diğer bir yöntem ise pellet serpme yöntemidir. Özellikle tahıl ambarı gibi kapalı, kuru ve nem olmayan alanlarda kullanılan bir yöntemdir. Farenin sevdiği yemler şeklinde etrafa koyulur.

Pasta zehir yöntemi de hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Paketlenerek hazırlanan pasta şeklindeki zehirleri yiyen fareler ölürler. Ev ve iş yerlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Fareler nerelerde saklanırlar?

Fareler gündüz fazla görünmeyen ve geceleri faaliyete geçen canlılardır. Bu nedenle karanlık ve gizli köşelerde saklanırlar. Fareler çatı katlarında, tavan aralarında, garajda, kömürlüklerde, tarlalarda, mutfak dolapları içlerinde, duvar arası boşluklarda, kutularda, mobilyaların aralarında, bulaşık makinası, çamaşır makinesi gibi cihazların arkalarında saklanırlar. Saklandıkları güvenli alanlar yiyeceklere çok uzak olmayan yerlerdir. Böylece yemek yemek istediklerinde çok kolay yiyeceğe ulaşabilirler.

Fare ilaçlama uygulaması kokulu mu?

Fare ilaçlama uygulamaları böcek ilaçlama yöntemlerinden farklıdır. Böcekler sıvı ilaçlar kullanılarak kokulu ve kokusuz olarak yapılmaktadır. Fare ilaçlama ise fare istasyonları kurularak zehirli yemler kullanılarak yapılır. Bunun için fare ilaçlama kokulu değildir.

Fare ilaçlama garantili çözüm mü?

Fare ilaçlama garantili tek ve en etkili çözümdür. Fareler kendiliğinden yerleştikleri alanları terk etmezler. Hem sağlık açısından hem de yaşattıkları maddi kayıplar nedeni ile farelerin ilaçlanması gerekmektedir. Yapılan ilaçlamaların belli aralıklar ile tekrarlanması halinde ev ve iş yerlerinde fare sorunları yaşanmayacak ve hijyen ortamlar sağlanacaktır.

En İyi Fare İlaçlama Hizmeti (böcekilaclamaistanbul.com.tr)

Farelerden kurtulmak için iyi bir ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. En iyi ilaçlama firması araştırması yapanlar firmanın daha önce vermiş oldukları hizmetlere bakmalıdırlar. Daha önce yardım talep eden ve ilaçlama yaptıranların yapmış oldukları yorumlara bakılabilir.

En iyi fare ilaçlama hizmeti veren bocekilaclamaistanbul.com.tr adresinden ilaçlama firmasına ulaşabilirsiniz. Firma ruhsatlıdır ve uzun zamandır vermiş olduğu hizmetler ile kendini kanıtlamıştır. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için %100 garantili ve çözüm odaklı hizmet vermektedir.

Kullanılan ilaçlar kaliteli ürünlerdir. İnsan sağlığına zarar veren ilaçlar kullanılmamaktadır. İlaçlar Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nden onaylıdır.

İlaçlar Ziraat mühendislerinin denetiminde uzman kadro tarafından hazırlanır. Ekip eğitimlidir. Geniş servis ağına sahiptir. 7/24 böcek ilaçlama hizmeti verildiğinden 24 saat boyunca firma ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Fare ilaçlama kaç ay garantili?

Farelerden kurtulmak için verilen mücadele kısa sürede etkisini gösterecektir. Kurulan istasyonlar sayesinde fareler ev ve iş yerlerinden uzak duracaklardır. İstasyonların kaldırılmasından sonra uzun bir süre fare sorunu yaşamazsınız. Fakat gıda sektörü ile ilgili firmaların fare ile mücadeleyi periyodik olarak tekrarlaması gerekmektedir. Yiyecek maddelerinin olduğu yerler farelerin besin ihtiyaçlarını karşıladıkları alanlardır.

Fare ilaçlama ekipleri hemen gelir mi?

Fare ilaçlama firması haftanın 7 günü 24 saat boyunca aralıksız ilaçlama hizmeti vermektedir. İstediğiniz saatte firma ile iletişime geçebilir ve sizin için uygun gün ve saatte ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Kısacası fare ilaçlama ekipleri hemen gelir.

Belediyeler fare ilaçlama yapar mı?

Belediyeler fare ilaçlaması yapmaktadır. Her belediye kendi bünyesine bağlı ilçede ve mahallelerde ilaçlama hizmeti vermektedir. Belediyeleri 7/24 arayarak ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Fakat belediyeler yaşam alanları içerisinde fare ilaçlama hizmeti vermiyor.

Fare İlaçlama Fiyatları

Fareler insanları rahatsız eden canlılardır. Taşıdıkları mikropları ev ve iş yerlerinde gezindikleri yerlere bulaştırırlar. Ortada kalan yiyeceklerin üzerlerine salyalarını ve dışkılarını bırakırlar. Bu alanlara temas eden kişilerin sağlıkları tehdit altındadır. Zararlı haşerelerden kurtulmak için ilaçlama şirketinden destek alınmalı ve kısa sürede fare sorunları ortadan kaldırılmalıdır.

Fare ilaçlama fiyatları alanın büyüklüğüne, fare türüne, yoğunluğuna, uygulanacak yönteme göre belirlenir. Net ilaçlama bedeli için firma ile iletişime geçebilir ve fiyat alabilirsiniz.

1000 m2 iş yeri için fare ilaçlama ne kadar?

1000 m2 olan bir iş yerinde ilaçlama hizmeti vermek hiç de kolay olmayacaktır. Alanın büyük olması farelerin saklanmalarını kolaylaştırır. Alan geniş ise kurulacak fare istasyonlarının sayısı da artacaktır. Kullanılan yem miktarı da çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle alan büyüdükçe ilaçlama fiyatları da daha fazla olmaktadır. Bütün bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda 1000 m2 alanın ortalama ücreti 300 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

Fare mücadele yöntemlerine göre fiyat değişir mi?

Fare ilaçlama yöntemlerinin başında fare istasyonları gelmektedir. Farenin yoğunluğu ve alanın büyüklüğü fare istasyon sayışlarının daha çok kurulmasına neden olur. Fare istasyonlarının birden çok kurulması fiyat değişikliğine neden olacaktır. Pasta zehir yöntemi ve serpme yöntemi fare istasyonlarına göre daha ekonomiktir. Sonuç olarak yöntemlere göre fiyatlar değişmektedir.

Evde fare olduğu nasıl anlaşılır?

Fareler gündüz aydınlıkta pek ortalıkta gözükmezler. Karanlığı sevdikleri için gece aktif olurlar. Evin farklı alanlarında özellikle de mutfakta siyah küçük pislikler görüyorsanız bu evde fare olduğu anlamına gelir. Çünkü fareler gezdikleri her alana dışkılarını bırakırlar.

Bazı alanlarda ise ayak izleri görülebilmektedir. Mobilyaların kemirilmiş olması da evde fare olduğuna işarettir. Geceleri besin ihtiyaçlarını karşıladıkları için gece evden gelen tıkırtılar da farenin evde gezindiği anlamına gelir.

Yazıya Puan Veriniz.
Teşekkür Ederiz.
Call Now Button