Pire İlaçlama

İstanbul pire ilaçlama İstanbul ilinde hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ilaçlama hizmetini en iyi şekilde vermektedir. Pireler insanlara rahatsızlık veren minik canlılardır. Çok hızlı çoğalırlar ve evin her alanını kısa sürede istila ederler. Bu nedenle pireler ile kişisel mücadeleler sonuç vermeyecektir. Profesyonel olarak pireler ile mücadele edilmelidir.

Pire İlaçlama İstanbul
İstanbul Pire İlaçlama Hizmeti

İstanbul pire ilaçlama pirenin yapısını ve özelliklerini bildiği için doğru ilaç ve doğru yöntemle pire istilalarına son vermektedir. Pireler evlere genellikle kedi, köpek gibi evcil hayvanlardan gelir. Evcil hayvanların tüylerine tutunurlar ve kan emmek için evde yaşayan hane halkının kanını emerek beslenirler. İstanbul pire ilaçlama pireler ile mücadele etmek için sıvı ilaçlama yöntemini kullanmaktadır.

7/24 pire ilaçlama firması ile irtibata geçerek pirelerden kurtulabilirsiniz. Firma ruhsatlı bir firmadır. Müşteri memnuniyetine önem verdiği için %100 garantili çalışmalar yapmaktadır. Pirelerden ya da diğer her türlü haşereden kurtulmak için firma ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Pire ile Mücadele Yöntemleri

Pireler çok hızlı üreyen ve yumurtalarını gelişigüzel her yere bırakan canlılardır. Zıplayarak hareket ettikleri için yakalanmaları da zordur. Pirelerden tam anlamı ile kurtulmak için pire yumurtalarının yok edilmesi gerekmektedir. Bunun için pire ile mücadelede sıvı ilaçlar kullanılmalıdır.

Sıvı ilaçlar püskürtme yöntemi ile uygulanır. Kokulu sıvı ilaçlar ile yaşam alanları pirelerden kısa sürede temizlenir. Fakat yapılan ilaçlamanın bir süre sonra tekrarlanması gerekmektedir. Yoksa yumurtalar olgunlaşır ve pire istilaları yenden başlar.

Pirelerden nasıl kurtulurum?

Pireler kan emerek beslenen asalak canlılardır. Sürekli konakçı değiştirerek evcil hayvanların ve insanların kanını emerek besin ihtiyacını karşılar. Evcil hayvanlardan insanlara çok kolay bulaşan pirelerden kurtulmanın en etkili yolu profesyonel yardım almakla mümkündür. Bireysel mücadeleler işe yaramayacak ve zaman kaybına yol açacaktır.

Pireler çok hızlı üredikleri için hızla evde çoğalarak istilalara neden olacaktır. Yapılan ilaçlama ve doğru temizlik kuralları ile pirelerden kurtulmak mümkündür. Pirelerden kurtulmak için ilaçlama yanında evcil hayvanların veteriner kontrolleri yapılmalı ve hayvanlarda bulunan pire sorunları çözülmelidir.

Evde pire var ne yapmalıyım?

Evde pire var ise bu minik zararlılar evcil hayvanlar ile eve taşınmış olabilir. Evcil hayvanların öncelikle pirelerden temizlenmesi gerekmektedir. Evcil hayvanınız yok ise bahçe ya da bodrum katlarında oluşan tozlardan dolayı evlerde pire istilaları ile karşı karşıya kalınabilir.

Pireler nemli ve karanlık ortamları severler. Havaların ısınması ile ortaya çıkarlar. Karanlığı sevdikleri için de gece faaliyet gösterirler. Evde pire sorunu yaşıyorsanız pirenin eve nereden geldiğini bilmeniz gerekiyor.

Evcil hayvanlardan geliyorsa evcil hayvanların temizliği, tozlardan oluyorsa evin dip köşe tozları alınmalıdır. Elektrik süpürgesi sık sık açılmalı ve toz oluşumlarının önüne geçilmelidir. Tabi en önemlisi evde pire var ise yapmanız gereken ilaçlama firmasından yardım almak olmalıdır.

Eczanede satılan pire ilaçları nelerdir?

Eczanelerde kokulu ya da kokusuz pire ilaçları satılmaktadır. Kimisi sulandırılmış sprey şeklinde kimisi de konsantre olarak satılmaktadır. Püskürtülerek kullanılan ilaçları dikkatli kullanmak gerekmektedir.

Evcil hayvanlar için de pire tozları bulunmaktadır. Pire tozları hayvanlara pire geldikten sonra değil pire olmaması için de kullanılabilir.

Pirelerden kurtulmak ve kullanılan ilaçların insan sağlığını tehdit etmemesi için en etkili yöntemin ilaçlama firması ile irtibata geçilmek olduğu unutulmamalıdır.

Evde doğal pire ilacı nasıl yapılır?

Pireler yumurtalarını halı üzerlerine çok fazla bırakırlar. Evde doğal olarak yapabileceğiniz karbonat ve tuz karışımını halıların üzerine serperek pirelerden kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde evcil hayvanlarınız var ise hayvanların yataklarına da bu karışımı kullanabilirsiniz. Bir gece bu şekilde bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile halınızı süpürün.

Evcil hayvan olmayan evlere pireler bahçelerden gelebilmektedir. Limon kabuklarını ya da limon suyunu kullanarak pirelerin eve girmesine engel olabilirsiniz. Sedir yağını su ile karıştırarak bahçenize püskürterek pire oluşumlarının önüne geçebilirsiniz.

Elma sirkesi ile su karışımı yapabilir ve bu karışımı evcil hayvanların üzerine ve evinizin her köşesine sıkabilirsiniz. Tüm bu yöntemler dışında evde toz oluşumlarının meydana gelmemesi için evinizi elektrik süpürgesi ile sık sık süpürmelisiniz.

İstanbul’un En İyi Pire İlaçlama Firması (böcekilaclamaistanbul.com.tr)

İstanbul’da havaların ısınması ile böcek sorunları çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. En çok ilaçlama hizmeti pireler için istenmektedir. İnternet üzerinde birçok ilaçlama firması ile karşılaşılmaktadır. İlaçlama hizmeti almak isteyenler için doğru firma ile çalışmak önemlidir. Yaşanan pire istilalarının son bulması için İstanbul’un en iyi pire ilaçlama firması bocekilaclamaistanbul.com.tr adresinden firmaya ulaşabilir ve ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Pire ilaçlama firması verdiği hizmetleri %100 garantili ve çözüm odaklı yapmalıdır. Müşteri memnuniyeti önemlidir. Pire ilaçlama firması ile 7/24 iletişime geçerek pire ile mücadele edebilirsiniz. Böcek ilaçlama İstanbul’un kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Ucuz olsun diye kalitesiz ilaçlar kullanılması kısa sürede yaşanan pire sorunlarının yeniden ortaya çıkmasına neden olur.

Pire ilaçlama firması seçerken nelere dikkat etmeli?

Pireler hızlı üreyen ve zıplayarak hızlı hareket eden zararlılardır. Kan emerek beslenirler. Pireler ile mücadele edecek olan firma bu konuda profesyonel olmalıdır. Profesyonel ilaçlama hizmeti veren firma ruhsatlıdır.
İlaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması için gerekli belgelerin alınması gerekmektedir.

İlaçlama hizmeti veren kişilerin Sağlık bakanlığı tarafından onaylı Biyosidal uygulayıcı sertifikasına sahip olması şarttır. Kullanılan ilaçlar Ziraat mühendisleri denetiminden geçmelidir. İlaçlama yapılacak alanın öncelikle keşfi yapılmalı ve hangi böcek türü ile mücadele edileceği bilinmelidir. Bunun için böceklerin anatomisi ve özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir.

Geniş servis ağı bulunmalı ve modern ekipmanlar ile en doğru uygulama yapılmalıdır. Tüm bu konulara dikkat edilmesinin yanında pire ilaçlama firması seçerken daha önce yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi edinmelidir.

Pire ilaçlama kaç ay garantili?

Pire ile mücadelede sıvı ve kokulu ilaçlar kullanılır. Kullanılan ilaçlar 6 ay kadar etkilidir. Fakat ilaçlama yapılan alanda yapılan temizlik, sıcaklık, nem gibi etkenler bu süreyi daha da kısaltabilmektedir.

Pire Biyolojisi ve Özellikleri

Pireler 1,5 ile 3,5 mm boyutunda minik canlılardır. Yassı yapıları vardır. Kanatları olmayan bu canlılar sıçrayarak hareket ederler. Pireler yumurtlayarak ürerler. Yumurtalarını toz, toprak, halı gibi her alana gelişigüzel bırakırlar. On iki ay boyunca üreyebilirler. Tek seferde 20’ye yakın yumurta bıraktıklarından kısa sürede çoğalarak istilalar yaşanmasına neden olurlar.

Konakçılarının kanlarını emerek besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Asalak canlı oldukları için konakçılarını sürekli değiştirirler. Pirelerin ömrü yaklaşık olarak 1 yıldır.

Pire evde ne kadar yaşar?

Pireler kan emerek beslenen asalak canlı oldukları için besin ihtiyaçlarını karşıladıkları sürece evde yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Evde pirelerden kurtulmak için ilaçlama hizmeti alınması şarttır.

Pire üremesi nasıl olur ve ne kadar yumurtlar?

Pireler sıcak ve karanlık ortamları severler. Üremek için kana ihtiyaç duyarlar. Kan emen dişi pire yumurtalarını evcil hayvanların tüyleri arasına, halının üzerine gibi yerlere bırakırlar. Yumurtalar 10-12 günde larvaya dönüşür. Ardından pupa aşaması başlar. Son olarak erişkin aşamasına geçilir.

Pireler tek seferde çok fazla yumurta bıraktıklarından çabuk çoğalırlar. Bir günde 50 adet yumurtalayabilirler. Çok hızlı üreyen canlılardan kurtulmak için çoğalmalarını beklemeyin. Hemen profesyonel yardım alın. Yoksa istilalar ile başa çıkmak çok daha zor olacaktır.

Pire ne kadar yükseğe zıplar?

Pireler çok minik canlılar olmalarına rağmen 1-2 metreye kadar zıplayabilirler. Yani kendi boyutlarının 200 katına kadar sıçrayarak hızlı hareket ederler.

Pirelerin Zararları

Pireler canlıların kanlarını emerek beslenirler. Konakçısından başka bir konakçıya mikrop taşıyabilirler. Çok farklı parazit ve enfeksiyon hastalıklarına neden olabilirler. Deride kaşıntı ve kızarıklıklara sebep olurlar. Yavru kedi köpeklerde sürekli kan emdikleri için hayvanlarda kansızlığa neden olabilirler.

Pireler insanlara geceleri rahatsızlık verirler. Çünkü pireleri geceleri aktif olurlar ve insanların kanını gece emerler. Kişiler huzursuz olurlar.

Pire ısırığının belirtileri ve alerjik reaksiyonları nelerdir?

Pire ısırarak kan emdiği için ısırılan bölge kızarır ve kaşınır. Kaşınan bölgede kabartılar oluşur. Böcek ısırmalarına karşı alerjisi olanlar için ciddi problemler yaşanabilir. Bu durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekiyor.

Kedi ve köpek piresi nasıl temizlenir?

Pireler için kedi ve köpeklerin tüylerinin arası en uygun yerlerdir. Tüyler arasına çok kolay saklanırlar ve hayvanların kanlarını emerek besin ihtiyaçlarını karşılarlar.

Evcil hayvanlarda olan pireler ile mücadele edilmez ise pireler evlere kolayca yerleşirler. Kedi ve köpek piresini temizlemek için pire tozları ve pire damlaları kullanılmaktadır. Bunun dışında hayvanlar pire şampuanı ile sık sık yıkanmalıdır. Yine pire tarağı ile tüyler taranmalıdır.

Pire ısırır mı? Isırığı zararlı mı?

Pire konakçılarını ısırır ve bu yolla kan emerler. Pire ısırması sonrasında kızarıklıklar oluşur ve bölge kaşınır. Isırılan bölgede alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Isırmanın verdiği diğer bir zarar ise ısırma yolu ile pirenin konakçısına mikrop bulaştırmasıdır. Kan yolu ile geçen hepatit gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Pire insana zarar verir mi? İnsan saçına girer mi?

Pireler küçük canlılardır. Fakat insanları oldukça rahatsız ederler. İnsanları ısırarak zarar verirler. Özellikle hayvanlardan insana geçen pireler hayvanlardan bazı hastalıkların insanlara taşınmasına neden olabilirler. Kan emdikleri için kan yolu ile geçen hastalıkları konakçılar arasında taşırlar. Pireler insan saçında yaşamazlar. Hayvanların tüyleri arasında yaşarlar. İnsan saçında yaşayan canlı türü bittir.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pireler hızlı hareket eden hızlı çoğalan ve tek seferde 50’ye yakın yumurta bırakabilen canlılardır. Hem evcil hayvanlara hem de insanlara zarar verirler. Pirelerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. Çünkü pireler ile kişisel olarak mücadele etmek mümkün değildir. Çünkü pirelerden kesin olarak kurtulmak için yumurtalarının yok edilmesi gerekmektedir.

Pireler ile mücadele yöntemi sıvı ilaçlamadır. Kokulu olarak yapılan ilaçlama püskürtülerek uygulanır. Pire ilaçlama fiyatlarının belirlenmesi için öncelikle alanda keşif yapılır. İlaçlanacak alanın metrekare olarak büyüklüğü, pirenin yoğunluğuna göre ilaç miktarı ve uygulanacak yöntem pire ilaçlama fiyatlarının hesaplanması için gerekli bilgilerdir. Pire ilaçlama fiyatları için 7/24 ilaçlama firması ile iletişime geçebilirsiniz.

100 m2 ev için pire ilaçlama fiyatı nedir?

100 m2 ev için pire ilaçlama fiyatı 120 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Evlerde yaşanan pire sorunları için evin metrekaresinin yanında haşere yoğunluğunun da bilinmesi gerekmektedir. Bunun için profesyonel ilaçlama firması ile irtibata geçebilir ve birim fiyatı üzerinden hesaplama yaptırabilirsiniz.

Garantili pire ilaçlama nasıl yapılır?

Garantili pire ilaçlama için iyi bir ilaçlama firmasından yardım almalısınız. İyi bir ilaçlama firması müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için %100 garantili ve çözüm odaklı ilaçlama hizmeti verir. Pireler ile mücadele zor olduğundan yapılan ilaçlama tekrarlanabilir. Pire yumurtalarını yok etmeden pire ile mücadele başarılı olmaz.

Yazıya Puan Veriniz.
Teşekkür Ederiz.
Call Now Button