Ev İlaçlama

Havaların ısınmaya başlaması ile evlerde yaşanan böcek sorunları artış göstermektedir. Pire, fare, hamamböceği, karınca gibi her türlü haşere evlerde özellikle yaz aylarında çoğalıyorlar. İnsanların sağlığını tehdit eden bu zararlı canlılardan kurtulmanın tek çözümü ev ilaçlama hizmeti almaktır. Böcekler yaşam alanlarına girdiklerinde hızla çoğalırlar ve alana yayılırlar.

İstanbul ev ilaçlama
İstanbul Ev İlaçlama Hizmeti

Evde birkaç tane böcek görülmesi böcek istilasının kısa sürede başlayacağı anlamına gelir. Evler insanların en çok vakit geçirdikleri yaşam alanlarıdır. Bu alanların hijyen olması gerekmektedir. Bu nedenle evlerde görülen böceklerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmeti almak önemlidir.

İstanbul ilinde böcek sorunları çok fazla yaşandığı için böcek ilaçlama firmalarına her zaman ihtiyaç vardır. Kişisel ilaçlamalar etkili olmamakta ve bazen de zehirlenmelere neden olabilmektedir. Evde banyo ve mutfak gibi alanlar böceklerin çoğalmaları için en elverişli ortamlardır.

Böcekler hızla üreyebilen canlılar oldukları için kısa sürede evi istila edebilirler. Böceklerden kısa sürede kurtulmak ve sağlıklı ortamlarda yaşamak için yapılması gereken tek etkili çözüm ilaçlama hizmeti almak olmalıdır.

Ev ilaçlama yöntemleri

Evde ilaçlama yöntemleri böcek türü ve yoğunluğuna göre değişmektedir. İşin uzmanı öncelikle evde keşif yaparak hangi yöntem ve ilaç uygulaması yapılacağına karar verir. Evlerde yapılan ilaçlama yöntemleri şunlardır:

  • Kokusuz İlaçlama: Kokusuz ilaçlama buharlama ve sisleme yöntemleri ile yapılır. Bu ilaçlama yönteminde bulunulan alanı terk etmeye gerek yoktur.
  • Kokulu İlaçlama: Kokulu ilaçlama sıvı püskürtme yöntemi ile uygulanır. Bu ilaçlama yönteminde bulunulan alan ter edilmelidir. İlaçlama sonrasında hemen eve girilmemeli ve en az 2 saat havalandırılmalıdır.
  • Jel ilaçlama: Jel ilaçlamanın evlerde bulunan evcil hayvanlara ve insanlara zararı olmayan bir uygulamadır. Böcekleri kendine çeken bir kokusu vardır. Böcekler jel ilacı yiyerek yuvalarına dönerler ve ölürler. Ölüden beslenen zararlılar böcek ölüsünü yediklerinde bu olay zincirleme devam eder ve zamanla yaşam alanlarında yaşanan böcek sorunları yok olur.
  • Fare ilaçlama: Evde yaşanan fare sorunlarından kurtulmanın en etkili yolu fare istasyonlarıdır. Kutu şeklinde görülen istasyonların iki ucunda açık alanlar vardır. İçeriğe girerek koyulan yemleri yiyen fare daha sonra yuvasına döner ve ölür.
Ev nasıl ilaçlanır?

Böcek ve haşereler hem sağlık açısından hem de maddi açıdan zararlı canlılardır. Yaşam alanlarına birçok bakteri ve mikrop taşıyarak insanların hastalanmalarına neden olabilirler. Böcek ilaçlama profesyonellik ister. Evde görülen böceklerden kurtulmak için her böcek türüne aynı ilaç kullanmak doğru değildir. İlaçlama firmasından destek almak gerekmektedir.

İlaçlama öncesinde açıkta yiyecek maddesi kalmamasına dikkat etmelidir. Çocuk olan evlerde çocukların oyuncak gibi çocuğun kullandığı eşyalar kaldırılmalıdır. İlaçlama sonrasında derin temizlik yapılmamalıdır ki ilacın etkisi kaybolmasın.

Evde kokulu, kokusuz, jel ilaçlama uygulamaları uzman kişiler tarafından uygulanmalı ve böcek türüne göre en doğru yöntem ve ilaç kullanılmalıdır.

Evdeki haşerelerden doğal kurtulma yöntemleri nelerdir?

Evdeki karıncalardan portakal veya limon yağı ile bir litre suyu karıştırarak eve püskürtmek etkili olabilir. Örümceklerden kurtulmak için nane esansı etkili olmaktadır. Yine aynı şekilde sineklerden nane yağı ile suyu karıştırarak püskürtmek iyi gelebilmektedir.

Genel olarak böcekler tarçın, biber yağı, kekik, limon yağı gibi kokulu maddelerin olduğu alanlardan uzak dururlar. Fakat bu doğal yöntemler böcek istilalarının önüne geçememektedir. İlaçlama hizmeti alarak böcek sorunlarından kısa sürede kurtulmak en etkili çözüm olacaktır.

Evde böcek var ne yapmalıyım?

Evde böcek var ne yapmalıyım sorusunun cevabını vermeden önce evlerin böcek istilalarına uğramamaları için ne yapılmalıdır sorusunu cevaplamak gerekir. Yenilen yemek sonrasında dökülen yiyecek kırıntıları hemen süpürülmelidir.

Mutfak ve banyonun temizliğine dikkat edilmelidir. Kapı, pencere, zemin gibi alanlarda kırık ya da çatlaklar var ise tamir edilmelidir. Doğal yollarla böceklerin evlere girmesine engel olunabilir.

Tüm bunlara dikkat edilmesine rağmen evde böcek istilaları yaşanıyorsa vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

Ev ilaçlanırken dışarı çıkmalı mıyım?

Evler insanların en çok zaman geçirdikleri alanlardır. Bu nedenle evlerin temiz ve hijyen olması önemlidir. Böcek ve haşereler evlere birçok bakteriyi taşırlar. Evde gezindikleri alanlara salyalarını ya da pisliklerini bırakırlar. Bu durum insanlar için tehlike oluşturabilir. Böceklerin gezdiği yerlere temas edenlerde veba, humma, tifo, tifüs, alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Ev ilaçlama hizmeti alarak evde yaşanan böcek sorunları garantili olarak son bulabilir. Ev ilaçlama yöntemleri jel, kokulu ve kokusuz uygulamalardır. Jel ve kokusuz uygulamalarda evleri terk etmek gerekmemektedir. Fakat kokulu ilaçlamada dışarı çıkmak ve evi havalandırmadan kesinlikle içeri girmemek gerekmektedir.

Ev İlaçlama Ücretleri

Sağlık söz konusu olduğunda harcanan meblağların bir önemi yoktur. Böcekler insan sağlığını ciddi olarak tehdit eden canlılardır. Bakteri ve mikropları evlere taşıyan böcekler insanların hastalanmalarına neden olabilmektedir.

Fare gibi kemirgenler ise evde bulunan mobilyaları kemirdiklerinden maddi zararlar yaşanmasına neden olur. Sağlık ve maddi kayıplara neden olan böcek ve kemirgenlerden kurtulmak için alınan ilaçlama hizmet bedeli haşerelerin verdiği zararlar düşünüldüğünde oldukça ekonomiktir.

Ev ilaçlama ücretleri evin metrekaresine göre hesaplanır. Böcek türü ve yoğunluğu, kullanılacak ilaç miktarı ve uygulanacak yöntem ilaçlama ücretlerinin belirlenmesinde etkilidir.

100 m2 ev ne kadara ilaçlanır?

Ev ilaçlama fiyatları evin metrekaresine göre hesaplanır.  Bu nedenle ev ilaçlama fiyatları farklı olabilmektedir. Ruhsatlı, kaliteli ilaç ve profesyonel bir ekibin yapmış olduğu ilaçlama hizmet bedeli ile amatör olarak yapılan ilaçlama hizmet bedeli aynı değildir. İşini bilmeyen kişilerin ucuz olarak yaptığı ilaçlama etkili olmamakta ve böcek istilaları kısa sürede yeniden tekrarlamaktadır.

Metrekaresi 50- 60 TL diye alınan hizmetler boş yere zaman kaybı olmaktadır. İstanbul’da 100 m2 alanın ilaçlama ücreti 80-150 TL arasında değişmektedir. Profesyonel ilaçlama firması garantili ve çözüm odaklı doğru ve kaliteli hizmet verir. İlaçlama ücretleri konusunda net bilgi almak in firma ile iletişime geçmelisiniz.

İstanbul’da En İyi Böcek İlaçlama Firması

Son yıllarda özellikle de İstanbul’da yaşanan böcek sorunlarında bir artış olmuştur. Bu durum karşısında ilaçlama firmalarında da artış olmuştur. İyi bir ilaçlama firması öncelikle ruhsatlı olmalıdır.

Kullanılan ilaçlar kaliteli olmalı, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı olmalıdır. İlaçlar Ziraat mühendislerinin denetimde hazırlanmalıdır. İlaçlama hizmeti veren kişilerin bu konuda eğitimli ve bilinçli olması gerekmektedir. Servis ağı geniş olmalı ve 7/24 ilaçlama hizmeti vermelidir. %100 garantili ilaçlama yapılmalıdır.

bocekilaclamaistanbul.com.tr uzun zamandır profesyonel olarak İstanbul ilinde ilaçlama hizmeti vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma ile evde yaşanan böceklerden kısa sürede kesin olarak kurtulmanız mümkün olacaktır. En modern yöntem ve uygulamalar ile haftanın 7 günü 24 saat boyunca iletişime geçebilir ve ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Fiyatı daha ucuz diye ilaçlama hizmeti alanlar kandırılmakta ve evde yaşanan böcek sorunlarında daha çok artış yaşanmaktadır. Yanlış yapılan ilaçlama kullanılan ilaca bağışıklık kazanan böceklerin daha da hızlı çoğalmalarına neden olabilir. Bu nedenle İstanbul böcek ilaçlama firması ile iletişime geçerek profesyonel yardım alınmalıdır.

Ev ilaçlama kaç ay garantili?


Ev ilaçlama böceklerden kurtulmak ya da böcek sorunları ile karşılaşmamak için yapılması gereken bir işlemdir. Böcek sorunları ile karşılaşmadan da ev ilaçlama hizmeti alarak böcek istilalarının önüne geçilebilir. Özellikle havaların ısınması ile böcek sorunlarında artış yaşanır. Bahar aylarında yapılan ilaçlama ile yaz aylarını sorunsuz geçirebilirsiniz.

Ev ilaçlama 180 gün kadar garantilidir. Fakat evde yapılan derin temizlik, sıcaklık, nem gibi etkenler bu süreyi daha da kısaltabilir. 3 ay ile 6 aya arasında etkili olan ilaçlama ile yaşam alanlarınızı böceklerden temizleyebilirsiniz.

Evdeki böceklerden kesin kurtulur muyum?

Evdeki böceklerden kişisel olarak yapılan ilaçlamalar ile kurtulmak için mümkün olmayacaktır. Boşa zaman kaybı yaşanacak ve yanlış ilaç kullanımları böcek sorunlarının daha da artmasına neden olacaktır. Doğru ilaç ve yöntem için böceklerin yapısının ve özelliklerinin bilinmesi önemlidir.

Bu nedenle evdeki böceklerden kesin olarak kurtulmak için ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. Doğru ilaçlama ile böceklerden kesin kurtulabilirsiniz. İlaçlama bazen tekrarlanmalıdır ki böceklerin yumurtaları da yok edilsin. Belli aralıklar ile ilaçlama hizmeti alındığında böcek sorunlarını tekrar yaşamazsınız.

Kurumsal ev ilaçlama firması nasıl olur?

Kurumsal ev ilaçlama firması öncelikle insan sağlığını düşünür. Kullanılan ilaçlar kaliteli ve Sağlık Bakanlığından onaylı olmalıdır. İstanbul’da her ilçeye, her mahalleye hizmet vermek için servis ağının geniş olması gerekmektedir.

İlaçlama yapılacak alanda keşif yapmalı ve böceğin yoğunluğuna ve türüne göre en uygun ilaç ve doğru uygulama yapılmalıdır. %100 garantili kesin çözümler sunmalıdır. Kurumsal ev ilaçlama firması düzenli olarak belli dönemlerde ilaçlamayı tekrarlamalıdır. Tekrar böcek sorunları yaşanmaması için periyodik ilaçlama önemlidir.

Kurumsal ilaçlama firması ev ilaçlama yanında pastane, fırın, fabrika gibi işletmelerde periyodik olarak ilaçlama hizmeti verir. Düzenli olarak kontrolleri yapılan özellikle gıda işletmelerinin her zaman temiz ve hijyen olması gerekmektedir.

İstanbul Ev İlaçlama Servis Ağımız

İstanbul ev ilaçlama firması İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında bulunan ilçelere hizmet vermektedir. 7/24 verilen hizmetler aralıksız olarak devam etmekte ve servis ağı sayesinde İstanbul’da kaliteli hizmet vermektedir.

İstanbul büyük bir şehirdir ve trafik sorunu da büyüktür. Bu nedenle ilde ilaçlama firmasının servis ağının bulunması önemlidir. Ev ilaçlaması yapılacak alana kısa sürede ulaşılmalı ve müdahaleler hemen yapılmalıdır.

Avrupa yakası ilaçlama servisimiz

Avrupa yakası ilaçlama servis ağı sayesinde Avrupa yakasında yer alan tüm ilçelere en geç 1 saat içerisinde ulaşım sağlanmaktadır. Haftanın 7 günü 24 saat gece gündüz demeden firma ile iletişime geçebilir ve istediğiniz gün ve saatte ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Anadolu yakası ilaçlama servisimiz

Anadolu yakası ilaçlama servisimiz 7/24 İstanbul’un Anadolu yakasında ilaçlama hizmeti vermektedir. İyi bir ilaçlama firmasının ruhsatlı, kaliteli ilaç, Sağlık bakanlığından onaylı olduğu gibi servis ağının da olması gerekmektedir. İstenilen saatte ilaçlama hizmeti en iyi şekilde %100 garantili verilmelidir.

Evler ne kadar süre ile ilaçlanmalıdır?


Evde yaşanan her türlü böcek sorunları için ilaçlama hizmeti alarak garantili çözümlere ulaşabilirsiniz. Hiç kimse böcekler ile aynı ortamda yaşamak istemez. Hem sağlık hem de görüntü olarak hoş olmayan böceklerden ilaçlama yaptırarak kurtulmak mümkündür.

Ev ilaçlamasında dikkatli olmak gerekmektedir. Kullanılan ilaçların insan sağlığına zararlı olmayan kaliteli ilaçlar olması önemlidir. Böcek türüne göre doğru uygulama yapılmalıdır.
Ev ilaçlaması sonrasında 6 ay kadar evde böcek görülmeyebilir.

Fakat ilaçlamanın etkisinin uzun sürmesi için evde ki sıcaklık, nem ve temizlik gibi etkenler nedeniyle süre daha da kısalabilir. Bu nedenle 6 ayda bir ilaçlama hizmeti periyodik olarak yapılırsa evdeki böcek istilalarının önüne geçilebilir.

Yazıya Puan Veriniz.
Teşekkür Ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button